حمله به دانشجوی محجبه ایرانی در لندن + تصاویر                      

                                     http://files.tabnak.com/pics/201104/201104141020582245.jpg

در ادامه مطلب...

ضاربین نژادپرست وقتی با مقاومت این دانشجوی محجبه ایرانی در حفظ حجابش مواجه شدند، در انظار عمومی و در خیابانی اصلی در شهر لندن، اقدام به ضرب و شتم او نموده و پس از وارد آوردن جراحات شدید به وی، از صحنه گریختند.

                                   http://files.tabnak.com/pics/201104/201104141020584980.jpg

به گزارش خبرگزاری اهل بیت (ع) ـ ابنا ـ خانم "زهرا کاظمی صالح" ، دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در لندن و عضو انجمن اسلامی دانشجویان لندن، روز گذشته ـ چهارشنبه 24 فروردین ـ مصادف با 13 اوریل و درحالی که مسیر روزانه خود از محل تحصیل به منزلش را طی می کرد، مورد حمله چهار دختر جوان انگلیسی برای برداشتن حجاب از سرش قرار گرفت و به شدت مجروح شد.

بر اساس این گزارش ضاربین نژادپرست وقتی با مقاومت این دانشجوی محجبه ایرانی در حفظ حجابش مواجه شدند، در انظار عمومی و در خیابانی اصلی در شهر لندن، اقدام به ضرب و شتم او نموده و پس از وارد آوردن جراحات شدید به وی، از صحنه گریختند.

از واکنش پلیس لندن به این حادثه نژادپرستانه اتباع انگلیسی که ساعت 19:30 روز گذشته در خیابان "لندن روود " پایتخت انگلیس رخ داده است ،هنوز خبری مخابره نشده است.

در عین حال،انجمن اسلامی دانشجویان لندن، با محکوم کردن این حادثه،دولت انگلیس را به علت ترویج و حمایت از گروه های ضد اسلامی،مسئول مستقیم چنین اتفاقاتی دانست.

http://files.tabnak.com/pics/201104/201104141020583599.jpg

گفتنی است طی روزهای اخیر موج جدیدی از مبارزه با حجاب در اروپا شکل گرفته است و در همین راستا،دولت فرانسه از چند روز گذشته،قانون ممنوعیت حجاب کامل (روبند) در این کشور را به اجرا گذاشته است. بر اساس این قانون، هر کس در انظار عمومی از این حجاب استفاده کند، 150 یورو جریمه می شود. در بلژیک نیز قوانین مشابهی برای ممنوعیت حجاب وجود دارد. ممنوعیت حجاب فقط به بلژیک و فرانسه محدود نمی شود بلکه این مسئله در سایر کشورهای اروپا هم در حال گسترش است.

مجلس هلند نیز تلاش می کند تا طرحی را برای ممنوعیت پوشاندن صورت توسط زنان در مدارس و ادارات دولتی به تصویب برساند

در سوئیس نیز دولت قصد دارد لایحه ای را برای ممنوعیت پوشاندن صورت زنان مسلمانان به مجلس بفرستد. اخیرا در این کشور ساخت مناره برای مساجد ممنوع شد. در نروژ نیز دختران محجبه اجازه ورود به مدارس دولتی را ندارند.

از 60 میلیون نفر جمعیت کشور انگلیس، 3 میلیون نفر مسلمان هستند و روند گرایش به اسلام، باعث بوجود آمدن نگرانی های شدیدی در بین مسئولین دولت انگلیس و تلاش برای مهار این روند شده است.